Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

01 Listopad 2017

Andruszkiewicz: "Sikorski robi za narzędzie propagandy niemieckiej" [WIDEO]

Andruszkiewicz Sikorski narzędzie propagandy niemieckiej

Prezes Endecji skomentował wywiad Radosława Sikorskiego dla niemieckiej gazety "Deutsche Welle". Były minister spraw zagranicznych mocno skrytykował w nim Polskę. Andruszkiewicz twierdzi, że w ten sposób Sikorski realizuję niemiecką politykę. 

Według posła Endecji jest to całkowicie nie do przyjęcia. Radosław Sikorski w ten sposób realizuje niemiecką politykę wymierzoną w Polskę. To z kolei podważa wiarygodność państwa i narodu, gdyż politycy opozycji forsują stanowisko m. in. krytyczne wobec należnych Polsce reparacji wojennych osłabiając tym samym pozycję negocjacyjną rządu. 

W dalszej części rozmowy Adam Andruszkiewicz odnosi się do pomysłu przyjęcia waluty euro w Polsce. Jak stale podkreślają członkowie klubu Kukiz'15, polski złoty jest filarem suwerenności pieniężnej względem państw zachodnich i strefy euro. Prezes Endecji zwraca uwagę na negatywne skutki wprowadzenia wspomnianej waluty w krajach sąsiednich. Na Litwie i Słowacji doprowadziło to do szybkiego wzrostu cen, a obywatele tychże państw są zmuszeni do kupowania w Polsce gdzie ceny są znacznie bardziej przystępne.